Hoşgeldiniz: Prof. Dr. Necati Demir - www.necatidemir.net / www.necatidemir.tk
 Yeni Kullanıcı / Giriş Şu ana kadar 4061628 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007  
Menü

Benim Köşem
· Sunuş
· Bahtiyar Vahapzade
· Türk Ninnilerinin Dili
· Türkiye'nin Bekçisi
· Nevruz
· Pileki/Bileki
· Karatekin Gazi

Uyarı

Bu sitedeki yazılar, yazarının önceden izni olmadan elektronik, mekanik, fotokopi veya herhangi bir kayıt sistemiyle çoğaltılamaz, yayımlanamaz ve depolanamaz.


Ödüller
Gazi Üniversitesinden Yayın Ödülü
2012

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMEL DEĞERLERİ İLE TÜRK MİLLETİNİN MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ”NE HİZMET ÖDÜLÜ
2011

2010 Yılı Türk Halk Bilimine Hizmet Ödülü
2010

2008 Yılı Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü
2008

Dergi-Sempozyum

Türkçe Eğitimi ve Öğretimi Araştırmaları Dergisi

Gazi Üniversitesi 1. Uluslararası Türkçe Eğitimi Sempozyumu

1. Uluslararası Türkçe Öğretimi Öğrenci Kongresi

Türkçe Araştırmaları Akademik Öğrenci Dergisi

Avrupa'ya Türk Göçü'nün 50. Yılında Türkiye - Avusturya İlişkileri Sempozyumu


www.wir-kinder.de
www.wir-kinder.de

Hit
Şu ana kadar
4061628
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007

Hava Tahmin
İstanbul Ankara
İzmir Antalya
Adana Bodrum

Google Arama
GoogleSigaraya HayırBulgaristan Programı: Şumnu Kenti, 7-9 Mart 2013
Tarih: 15.03.2013 Saat: 00:20 ( okuma)
Konu: Haber

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünün "Topluma Hizmet Dersi" kapsamında Bulgaristan'ın Şumnu şehrinde bulunan Türk Kültür Evine kurduğu kütüphaneyi açmak, "Türk Kültürünün ve Türkçeni Dünü, Bugünü ve Yarını" konulu panele katımak ve çeşitli konularda incelemeler yapmak üzere Prof. Dr. Necati DEMİR, Yrd. Doç. Dr. Mehmet KARA, Öğrt. Gör. Dr. Ülker ŞEN'den oluşan bir heyet 7 Mart 2013'te Bulgaristan'ın Şumnu kentine gitmişlerdir.

Bulgaristan Görüntüleri İçin TıklayınızZiyaret kapsamında 8 Mart 2013'te ilk olarak Şumnu Tombul Cami ziyaret edilmiş, caminin çevresinde bulunan tarihi eserler konusunda incelemeler yapılmıştır. Cami çevresinde bulunan eski yazılı mezar taşları ve kitabeler okunup burada bulunan görevlilere bilgi verilmiştir.

Daha sonra Tombul Cami'nin hemen yanında 1922'de kurulan İmam Hatip Lisesi ziyaret edilmiş, yetkililerden okul hakkında bilgi alınmıştır. Burada Türkçe ve diğer derslerin daha verimli verilebilmesi için görüş alışverişinde bulunulmuştur.

8 Mart 2013'te Şumnu iline bağlı Enbiyalar köyü tarihi camisi ve cami çevresinde bulunan Osmanlı Eserleri hakkında incelemeler yapılmıştır. Cami çevresinde bulunan kitabe ve mezar taşları okunarak görevlilere bilgi verilmiştir. Ayrıca 1980'li yıllarda Enbiyalar köyü mezarlığındaki mezar taşlarının sökülerek nakledildiği yerde mezar taşları incelenmiştir. Yaklaşık kırk kamyon yükü mezar taşının durumu tam anlamıyla bir insanlık dramıdır.

8 Mart 2013 tarihi akşamı Türk Kültür Evinde "Türkçe Öğretimi ve Türk Kültürü" konulu bir sohbet düzenlenmiştir. Sohbete Türk Kültür Merkezi Müdürü Nurten Remzi, Köstence Yunus Emre Kültür Merkezi Müdürü Haşim Koç, Okutman Mete Ustabulut, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Necati DEMİR, Yard. Doç. Dr. Mehmet KARA, Öğrt.Gör. Dr. Ülker ŞEN katılmıştır. Sohbet toplantısı çok sayıda genç tarafından ilgi ile izlenmiştir.

Bu ziyaret sırasında Şumnu Türk Kültür Evinde çeşitli faaliyetler düzenlenmiştir.

9 Mar 2013 tarihinde saat 11.00'da Şumnu Türk Kültür Evinde "Dünya Kadınlar Günü Kutlaması" yapılmıştır. Kutlama çerçevesinde Türk Kültür Evi Bağlama Grubu tarafından muhteşem bir Türk Halk Müziği Konseri icra edilmiştir.

9 Mar 2013'te saat 12.00 da "Türk Kültürünün ve Türkçeni Dünü, Bugünü ve Yarını" konulu bir panel düzenlenmiştir. Türk Kültür Merkezi Müdürü Nurten Remzi'nin yönettiği panelde Prof. Dr. Necati DEMİR, Yrd. Doç. Dr. Mehmet KARA, Öğrt. Gör. Dr. Ülker ŞEN'den oluşan heyet panelde Türk Kültürü ve Türkçe konusunda görüşlerini dinleyicilerle paylaşmışlardır.

9 Mart 2013'te saat 15.00'te Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünün "Topluma Hizmet Dersi" kapsamında Bulgaristan'ın Şumnu şehrinde bulunan Türk Kültür Evine kurduğu kütüphanen açılışı yapılmıştır. Açılışa çok sayıda öğretmen, okuyucu ve genç katılmıştır. 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Haber
· Haber gönderen kocakurt


En çok okunan haber: Haber:
Gazi Üniversitesi Öğrencilerinden Topluma Hizmet Dersi


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Haber

İstiklâl Marşı


3. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu

Türklerin Dünyası Enstitüsü

Türklerin Dünyası Dergisi
Zeitschrift für die Welt der Türken / Journal of World of Turks [ZfWT]
Yirmiyedinci sayımız Vol. 10, No. 1 (2018) yayınlanmıştır.

Özlü Söz

Şimdi gerçek olan, bir zamanlar yalnızca hayalimizdi.
(William Blake)


Gazi Üniversitesi - Gazi Eğitim Fakültesi

Yayımlanan Kitaplarımız
Son Dakika

Pano

oyun komedi sohbet


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Sayfa Üretimi: 0.07 Saniye


EBlue Theme by Nuke Scripts.