Hoşgeldiniz: Prof. Dr. Necati Demir - www.necatidemir.net / www.necatidemir.tk
 Yeni Kullanıcı / Giriş Şu ana kadar 4061631 sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007  
Menü

Benim Köşem
· Sunuş
· Bahtiyar Vahapzade
· Türk Ninnilerinin Dili
· Türkiye'nin Bekçisi
· Nevruz
· Pileki/Bileki
· Karatekin Gazi

Uyarı

Bu sitedeki yazılar, yazarının önceden izni olmadan elektronik, mekanik, fotokopi veya herhangi bir kayıt sistemiyle çoğaltılamaz, yayımlanamaz ve depolanamaz.


Ödüller
Gazi Üniversitesinden Yayın Ödülü
2012

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMEL DEĞERLERİ İLE TÜRK MİLLETİNİN MADDİ VE MANEVİ DEĞERLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ”NE HİZMET ÖDÜLÜ
2011

2010 Yılı Türk Halk Bilimine Hizmet Ödülü
2010

2008 Yılı Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü
2008

Dergi-Sempozyum

Türkçe Eğitimi ve Öğretimi Araştırmaları Dergisi

Gazi Üniversitesi 1. Uluslararası Türkçe Eğitimi Sempozyumu

1. Uluslararası Türkçe Öğretimi Öğrenci Kongresi

Türkçe Araştırmaları Akademik Öğrenci Dergisi

Avrupa'ya Türk Göçü'nün 50. Yılında Türkiye - Avusturya İlişkileri Sempozyumu


www.wir-kinder.de
www.wir-kinder.de

Hit
Şu ana kadar
4061631
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: Nisan 2007

Hava Tahmin
İstanbul Ankara
İzmir Antalya
Adana Bodrum

Google Arama
GoogleSigaraya HayırMAKEDONYA PROGRAMI (15-18 Şubat 2012/Üsküp, Kalkandelen, İştip)
Tarih: 21.02.2012 Saat: 19:39 ( okuma)
Konu: Haber

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necati Demir ve beraberinde Arş. Gör. Nuray Kayadibi ile Arş. Gör. Ersoy Topuzkanamış, 15-18 Şubat 2012 tarihlerinde Yunus Emre Enstitüsünün desteğiyle Üsküp Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin düzenlediği bir dizi etkinliğe katılmak ve Makedonya İştip Gotse Delçev Üniversitesi Filoloji Fakültesine kütüphane açmak üzere Makedonya'ya gitti. İlk önce Üsküp Yunus Emre Türk Kültür Merkezini ziyaret eden heyet, Kültür Merkezi çalışmalarının anlatıldığı sunumu izledi ve görüş alışverişinde bulundu.

Makedonya Görüntüleri İçin Tıklayınız

Gotse Delçev Üniversitesi-İştip Görüntüleri İçin Tıklayınız

Yunus Emre Enstitüsü Üsküp Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Haber ve Görüntüleri İçin Tıklayınız

'Gazi Üniversitesi Makedonya’ya Kitap Desteği Verdi' Haberi İçin Tıklayınız

'Makedonya -Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nden Gotse Delçev Üniversitesi'ne Kitap Yardımı' Haberi İçin TıklayınızAynı gün MTV 2 kanalında "Güncel" adlı canlı yayına katılan heyet, Balkanlarda ve dünyada Türklük, Türkçe ve eğitim konularında görüş ve düşüncelerini paylaştı. Programda Prof. Dr. Necati Demir, Makedonya'nın Türkiye Cumhuriyeti için önemini belirtirken "Makedonya'nın Türkiye'ye iki 'Kemal' hediyesi vardır. Birisi Yahya Kemal, diğeri Mustafa Kemal'dir. Mustafa Kemal Türk kahramanlığını, Yahya Kemal ise Türk kültürünü temsil eder. Bu iki kişi Türkiye Cumhuriyeti'ni ayakları üzerine diken iki kişidir. Bu açıdan Makedonya bizim için çok önemlidir." dedi. Demir, Yunus Emre Enstitüsünün dünyanın doğusundan batısına birçok yerinde açıldığını ve bu kurumun Türk kültürünün ve Türkçenin tanıtılması, öğretilmesi, yayılması açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Aynı konuyla ilgili Arş. Gör. Ersoy Topuzkanamış, Türkçenin tarih içerisinde çeşitli milletlerce öğrenilmek istendiğine fakat günümüzde bunun çok yüksek bir noktaya ulaştığına değinerek bu konuda Yunus Emre Enstitüsünün büyük gayretle ve uzman kadrolarla çalıştığına dikkat çekti.

Arş. Gör. Nuray Kayadibi de Avrupa'daki Türk çocuklarının dil becerilerinin zayıf olması nedeniyle birçok sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek Balkanlar'daki Türk öğrencilerinin dil becerileri üzerine çalışmayı planladığını dile getirdi.

İkinci gün Üsküp YETKM Müdürü Tayfun Kalkan'la beraber Kalkandelen Devlet Üniversitesi Türkoloji Bölümünü ziyaret eden heyet, daha sonra Kalkandelen'deki soydaşlarla bir panelde buluştu. Aynı gün akşam Aziz Kiril Metodi Üniversitesi Filoloji Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde düzenlenen panelde, öğretim elemanları ve öğrencilerle Balkanlarda Türklük, Türkiye'de Türkçe eğitimi ve yabancılara Türkçe öğretimi konularında görüş alışverişinde bulundular.

Üçüncü gün İştip'te, Gotse Delçev Üniversitesi Filoloji Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü için Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü öğrencilerinin gönderdiği yaklaşık 2000 adet kitaptan oluşan kitaplığın açılış töreni Prof. Dr. Necati Demir, Arş. Gör. Nuray Kayadibi, Arş. Gör. Ersoy Topuzkanamış, Üsküp Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Tayfun Kalkan, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Üsküp Büyükelçiliği Sekreteri Kadir Akçeşme, Üsküp Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Muteber Şankazan, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Kiril Barbaraev, Filoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Violeta Dimova, Filoloji Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Mariya Leontiç ve Doç. Dr. Mahmut Çelik katıldı.

Açılışın ardından Prof. Dr. Necati Demir, Arş. Gör. Nuray Kayadibi ve Arş. Gör. Ersoy Topuzkanamış'ın sunumlarından oluşan panel öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Haber
· Haber gönderen kocakurt


En çok okunan haber: Haber:
Gazi Üniversitesi Öğrencilerinden Topluma Hizmet Dersi


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Haber

İstiklâl Marşı


3. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu

Türklerin Dünyası Enstitüsü

Türklerin Dünyası Dergisi
Zeitschrift für die Welt der Türken / Journal of World of Turks [ZfWT]
Yirmiyedinci sayımız Vol. 10, No. 1 (2018) yayınlanmıştır.

Özlü Söz

Şimdi gerçek olan, bir zamanlar yalnızca hayalimizdi.
(William Blake)


Gazi Üniversitesi - Gazi Eğitim Fakültesi

Yayımlanan Kitaplarımız
Son Dakika

Pano

oyun komedi sohbet


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Sayfa Üretimi: 0.04 Saniye


EBlue Theme by Nuke Scripts.